NIEWIERZPLOT.COM > Z KRAJU
Piękna i tajemnicza pętla czasowa

Dla większości z nas zmiana czasu kojarzy się z krótszym lub dłuższym o godzinę snem. Okazuje się jednak, że sprawa może być o wiele bardziej skomplikowana niż nam się wydawało.

Nasi czytelnicy zwrócili naszą uwagę na kilka ciekawych wydarzeń związanych ze zmianą czasu. Sytuacje, które są jej prostą konsekwencją nie są już jednak tak proste. Czasem wychodzi to na dobre, czasem zaś budzi konsternację.

W noc, kiedy przestawialiśmy zegarki, na jednym z wrocławskich osiedli wybuchł pożar. Zajście miało miejsce tuż przed godziną trzecią. Mieszkańcy niemal natychmiast wezwali strażaków. Kiedy Ci dotarli na miejsce, okazało się, że po zmianie czasu jest dopiero niespełna kwadrans po drugiej i... ogień jeszcze nie został zaprószony. Zdążyli więc sprawdzić instalację grzewczą oraz pouczyć lokatorów feralnego mieszkania na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym samym udało się zapobiec tragedii.

Z kolei w innej części kraju podobną interwencję przeprowadził patrol lokalnej policji. Funkcjonariusze zostali poinformowani o hucznej imprezie, kiedy jednak przystąpili do czynności służbowych, wyszło na jaw, że prywatka jeszcze nawet się nie rozpoczęła. Gospodarz był nieco zaskoczony zajściem, choć podejrzewał, że w nawale pracy policjanci stawili się dopiero na wezwanie z poprzedniego tygodnia. - No, wtedy to się działo. Odwiedziła nas grupa studentów socjologii i na ich prośbę odtwarzaliśmy tradycyjne obrzędy libacyjne i w poczuciu obywatelskiej solidarności robiliśmy co w naszej mocy - i jako dowód pan Rafał pokazuje płytę kompaktową z serii "Burda Bar". - Ale na dziś plany były zupełnie inne, mieliśmy uderzyć w jakiś ezoteryczny konkrecik, ale w zaistniałej sytuacji sam nie wiem co z tego wyjdzie.

Aby w przyszłości uniknąć nieporozumień, pojazdy służb mundurowych zostały wyposażone w czujniki cofania w czasie.

Zapraszamy do dyskusji na ten temat. Teraz jednak muszę kończyć, bo czeka mnie jeszcze pisanie tekstu o zmianie czasu.

Mel Bourne
2009-11-07

Powiadom znajomego o tym artykule  |  Wykop tego newsa